CSA - یگانهای ویژه
معرفی بهترین و پیشرفته ترین ارتش,تجهیزات نظامی و نیروهای ویژه در دنیا

افراد برای ورود به یگان ویژه باید شرایط خاصی داشته باشند.از جمله این شرایط داشتن حداقل قد 175 سانتی‌متری است كه الزامی بوده و از طرف دیگر افراد باید اندام متناسب و نیرومندی داشته باشند.

19947_252.jpg

تهران امروز نوشت:
روز گذشته جانشین فرمانده یگان ویژه نیروی انتظامی عملكرد و فعالیت یگان ویژه ناجا را تشریح كرد.

سردار اسدالله هادی‌نژاد با اعلام اینكه 30 واحد نیروهای یگان ویژه در مركز 30 استان كشور مشغول انجام وظایفشان هستند، می‌گوید: این نیروها در تابعیت و تحت آموزش و پشتیبانی یگان ویژه مركز كه در تهران مستقر است، فعالیت می‌كنند. طبق گفته او تمام امكانات مورد استفاده در یگان ویژه بومی‌ و تولید داخل و این تجهیزات مورد استفاده یگان ویژه قابل رقابت با نمونه‌های خارجی است. هادی نژاد در حرف‌هایش از نیروهای «نوپو» هم نام برد كه نیروهای گزیده شده‌ای از نیروهای ورزیده‌تر یگان ویژه هستند.

یگان‌های ویژه چه وظایفی دارند؟

ماموران یگان ویژه در تعدادی ماموریت خاص تعریف شده و بنا به درخواست فرمانده انتظامی استان‌ها اجازه ماموریت پیدا می‌كنند.

ماموریت‌های نیروهای یگان ‌ویژه در سه بخش مختلف تقسیم شده است. جانشین فرمانده یگان ویژه ناجا در تشریح نوع ماموریت‌های یگان‌ویژه می‌گوید: در زمان‌های عادی حفاظت و تامین امنیت سفر مسئولان رده یك كشور و برقراری نظم وانضباط مسابقات ملی مانند مسابقات فوتبال بر عهده ماموران این یگان خواهد بود.

در ماموریت دومی كه سردار هادی نژاد نام می‌برد ماموران یگان ویژه در ماموریت‌های مقابله‌ای همچون رهایی گروگان، مبارزه با تروریست‌ها و حمایت از دیگر ماموریت‌های ناجا و در سایر بخش‌ها مانند التزام‌بخشیدن به شهرها و ترافیك به ماموران دیگر بخش‌ها كمك می‌كنند.

دسته سوم وظایف این نیروها مقابله با اغتشاشات است. زمانی كه قدرت و توان از اداره و كنترل ماموران كلانتری و نیروهای دیگر خارج شود، به گونه‌ای كه آنان نتوانند صحنه اغتشاش را آرام كنند و اغتشاشات گسترش پیدا كند واحدهای یگان ویژه وارد عمل شده و نسبت به آرام كردن محیط اقدام می‌كنند.

در تقسیم بندی دیگری كه درباره وظایف این یگان وجود دارد در وضعیت مختلفی که بر جامعه حکم فرماست، وظایف مختلف و منطبق به این وضعیت‌ها را برعهده دارند. در وضعیت عادی (سفید) هیچ گونه رویداد و دلیلی بر برهم زدن نظم عمومی و امنیت داخلی دیده نمی‌شود و سازمان‌های مسئول وظایف جاری خودشان را دنبال می‌کنند.

در وضعیت غیر عادی(خاکستری) نظم و انضباط جامعه به علت وقوع برخی بی‌نظمی‌ها، تخلفات و جرایم مختل شده و اقدامات مخل نظم و امنیت جامعه در مراحل اولیه به سر می‌برد و اقدامات مخرب آغاز نشده است و یگان‌های ویژه فقط به نیروهای دیگر كمك می‌كنند.

در وضعیت فوق‌العاده (زرد) وضعیت نظم و امنیت جامعه به علت وقوع تخلفات و بی‌نظمی‌های گسترده به شدت دستخوش اختلال شده و گروه‌های سازمان یافته و هدف دار با شعارهای ضد نظام، اقدام به اغتشاش، حمله به اماکن و تاسیسات دولتی و وابسته به دولت و تخریب، آتش زدن و غارت این اماکن و تاسیسات خصوصی و عمومی می‌کنند. اینجا هم نیروهای یگان ویژه دست به كار می‌شوند و وظایف محوله‌شان را انجام می‌دهند.

وضعیت بحرانی( قرمز) هم در ادامه وضعیت فوق‌العاده بروز می‌كند و با هدف براندازی انجام می‌شود. اینجا نیروهای جان برکف یگان‌های ویژه پاسداران ناجا در این وضعیت براساس تدابیر فرماندهان وارد صحنه شده و ضمن برخورد با مخلان و متخلفان نظم و امنیت را به جامعه برمی گردانند.

نیروهای یگان ویژه چگونه جذب می‌شوند؟

سردار هادی‌نژاد درباره نحوه جذب و به خدمت‌گیری ماموران پلیس در یگان ویژه ناجا می‌گوید: مراحل جذب یگان ویژه همچون نحوه جذب در نیروهای مسلح است اما افراد برای ورود به یگان ویژه باید شرایط خاصی داشته باشند.

از جمله این شرایط داشتن حداقل قد 175 سانتی‌متری است كه الزامی بوده و از طرف دیگر افراد باید اندام متناسب و نیرومندی داشته باشند. به گفته او این ماموران به مدت پنج سال آزمایشی و به صورت پیمانی در اختیار یگان ویژه هستند. ماهیت قرارداد این ماموران هم از این قرار است كه پس از گذراندن این مدت و بنا به تقاضا و ارزیابی كه در این مدت صورت گرفته به رسمی 30 ساله تغییر می‌كنند.

از دل این ماموران رسمی افراد ورزیده‌ای به عنوان پلیس رهایی گروگان نوپو (نیروی ویژه پادزوحشت) جذب یگان ویژه می‌شوند كه ماموریت‌های خاص‌تری دارند. نیروهایی كه تا به حال هم در رزمایش‌ها و عملیات‌های مختلفی شركت كرده‌اند.

646543_orig.jpg

یگان‌های ویژه چه آموزش‌هایی می‌بینند؟

با توجه به وظایف حساسی که برعهده یگان ویژه ناجا گذاشته شده، آمادگی نیروهای این یگان‌ها و آموزش‌هایی که به آنان ارائه می‌شود هم از حساسیت بالایی برخوردار است.

ماموران یگان‌های ویژه تحت آموزش‌های تقویت جسمانی شامل ورزش‌های رزمی، دفاع شخصی و کوهنوردی، زندگی در شرایط سخت همچون کویر و کوهستان، نحوه به کارگیری تجهیزات انفرادی ضداغتشاش و آموزش‌های تخصصی استفاده از سلاح و تجهیزات ضد اغتشاش قرار می‌گیرند.

همچنین تاکتیک‌های ضد اغتشاش، کمک‌های اولیه و امدادرسانی، اسکی، چتر بازی و رانندگی تخصصی با خودرو و موتورسیکلت نیز به ماموران این یگان‌ها آموزش داده می‌شود. علاوه بر این آموزش‌ها، اصول مختلفی نیز در سازماندهی یگان‌های ویژه مورد توجه قرار می‌گیرد.

از سوی دیگر آمادگی تکنیکی، تاکتیکی و رزمی، سرعت عمل و قدرت تحرک و جابه جایی، افزایش ظرفیت و توانمندی بالقوه و بالفعل در انجام ماموریت‌ها، بهره مندی از فن‌آوری و تجهیزات جدید و پیشرفته، قابلیت انعطاف، صبر و خویشتنداری در حوادث، شجاعت، اقتدار و از خودگذشتگی و مقابله با اغتشاشات با حداقل خسارت جانی و مالی از اصولی هستند که در سازماندهی یگان‌های ویژه مورد توجه قرار گرفته است.

چه تجهیزاتی دارند؟

جانشین فرمانده یگان ویژه ناجا در مورد امكانات تخصصی این پلیس با بیان اینكه تمامی امكانات مورد استفاده در این یگان بومی‌سازی شده است، می‌گوید: وسایلی همچون لباس ضد ضربه، فشنگ ساچمه‌زن، انواع گازها و پرتاب‌كننده‌ گازها جملگی تولید داخل بوده و قابل رقابت با نمونه‌های خارجی است.

تجهیزات یگان‌های ویژه پاسداران ناجا از مطالعه و تحقیق در مورد تجهیزات تخصصی پلیس‌های ضد اغتشاش و یگان‌های ویژه کشورهای مختلف، تهیه شده است.

تا به حال اکثر نیازمندی‌های این یگان‌ها از قبیل انواع خودروها، تجهیزات انفرادی مانند کلاه ایمنی، ماسک، سپر، لباس، ضد ضربه، تجهیزات رهایی گروگان، خودرو آبپاش و اقلام عمده آمادی که بخش قابل توجهی از آنها در داخل کشور تهیه و تولید شده، تامین و در اختیار آنها قرار گرفته است. یک یگان کنترل اغتشاشات مقدار زیادی جنگ افزار و تجهیزات در اختیار دارد که به طور خاص برای عملیات ضد اغتشاش طراحی و ساخته شده است.

برخی از جنگ افزار‌ها و تجهیزاتی که برای کنترل اغتشاشات از آنها استفاده می‌شود، شامل تفنگ پرتاب گاز، تپانچه گاز، دستگاه‌های پرتاب گاز، نارنجک دستی اشگ آور و اسپری اشک آور است. در كنار این‌ها مهمات سلاح‌های کنترل اغتشاش نیز شامل نارنجک پرتابی اشک آور با چاشنی‌های ضربتی و الکترونیکی، نارنجک باتومی، فشنگ گازی، فشنگ ساچمه ریز، فشنگ پلاستیکی، مشقی و نارنجک دستی اشک آور، سپرهای حفاظتی، کلاه حفاظتی، باتوم ضد شورش، ماسک ضد گاز، جلیقه ضد ضربه و ضد گلوله، بی‌سیم خودرویی و دستی، دوربین چشمی دید در روز و شب، ساک حمل تجهیزات، دستگاه نشانه روی لیزری، تجهیزات چک و خنثی‌سازی مواد منفجره، نورافکن و کپسول اطفای حریق هم برای این ماموران در نظر گرفته شده است.

باید كشور اول جهان باشیم

به نظر می‌رسد نیروی انتظامی قصد دارد با راه‌اندازی واحدهای تخصصی مانند پلیس فتا و یگان‌های ویژه «نوپو» عملكرد این نیرو را ارتقا بدهد و كارنامه موفق‌تری به دست بیاورد. نكته‌ای كه سردار اسماعیل احمدی مقدم، فرمانده نیروی انتظامی هم بارها روی آن تاكید كرده است و می‌گوید باید از كشورهای برتر جهان در نیروی انتظامی باشیم: «گامهای مثبتی درباره ایجاد زیرساختهای توسعه و افزایش توانمندی نیروی انسانی، آموزش و فن‌آوری نیروی انتظامی کشور برداشته شده‌است. نیروی انتظامی کشور همواره مدارج کمال و ترقی را می‌پیماید و تجهیزات، آموزش، فن‌آوریهای جدید، فعالیتها و تعاملات اجتماعی، فرهنگی و رسانه‌ای و درصد اعتماد مردم به این نیرو همواره در حال پیشرفت است. پلیس ایران در زمینه‌های مختلف از جمله کنترل و سرعت عمل در کشف جرایم جزو برترین پلیس‌های جهان است.»

8.jpg

+ عملیات در  Sun 11 Dec 2011ساعت20:49  by jimi | 
swat-team-posing.jpg

دلایل شکل گیری نیروی swat:

ایده تاسیس این گروه برای اولین بار دردهه1960 دردپارتمان پلیس لس انجلس شکل گرفت.

مشکلات سیاسی واجتماعی ایالات متحده دراین دهه.

آشوبهای واتز در سال 1965 وتهاجم تکتیراندازان به دانشگاه تگزاس در سال 1966 نیاز به ایجاد تجهیزات واقدامات ویژه رادر پلیس این کشورپیشاز پیش مشخص ساخت.

دلایل موفقیت اولیه swat در امریکا:

مبارزات مسلحانه شاخه نظامی رادیکال گروه ببر سیاه در سال 1969 و حادثه ای مشابه برای ارتش ازاد بخش سیمبیونیس در سال1964 و یک سال بعد پخش یک مجموعه تلویزیونی به نام swat باعث شهرت بیشتر ان شد.امروزه حدود 90 درصد نیروهای پلیس تمامی شهرهای امریکا باجمعیت بیش از50000هزارنفر به نوعی ازواحدهای swat مجهز هستند.

استخدام واموزش:

استخدام این نیروها به چندین روش انجام می شود:

دربیشترمواردافسران باتجربه داوطلب عضویت دراین گروه می شوند.اگرانهاالزامات سختگیرانه روندگزینش راداشته باشند.میتوانند واردنیروهایswatشوند. برخی نیروها از همان ابتدا وارد دپارتمانهای عضوگیری اسوات می شوندو بایدامزش های 2سالهswat را پشت سر بگذارند. اموزش گروهای اسوات یک روند بی پایان وادامه دار است.هیچ واحدی از اسوات به پایان مراحل اموزشی خود نمیرسد.بلکه انها باید درحال اموزش دائم باشند تا ضمن فراگیری نحوه کارباتجهیزات وتسلیحات جدیدتربتوانند با وظایف وموقعیت های جدیدتراشنا شوند.روند اموزش با تمرین فیزیکی اغاز می شود.دویدن در مسافتهای زیاد(گاهی اوقات باجلیقه های ضدگلوله سنگین ) پریدن.سینه خیزرفتن.عبور از مانع از جمله مفاد این این مرحله از اموزش است.

اعضای گروه باید توانایی شلیک دقیق درهنگام حرکت.تشخیص دوست از دشمن و توانایی شلیک دقیق از فواصل دورتر در مقایسه با پلیس های عادی راکه از جمله الزامات این گروه است باید براورده کند.اعضای اصلی گروه بایدامزش تخصصی تری رانیز پشت سر بگزارند.تک تیراندازان.کارشناسان مواد منفجره.کارشناسان امور مراقبت وشناسایی وروانشناسی برای گفتگو با گروگانگیران درگروهای swat باید دائما با علوم روزکه مسرتبط با رشته تخصصی شان است اشنا شوند.

افسران swat معمولا خودرا نه یک سرباز نیمه نظامی بلکه یک افسر حافظ صلح میدانند.فرضیه وایده اصلی عملیات swat پایان ماموریت بدون زخمی یا کشته شدن کسی است.پایه و اساس تاکتیکهای اسوات تهاجم سریع و غافلگیر کردن تبهکاران است.وقتی گروه swat حمله را اغاز میکند اعضا یک خط راست را دنبال میکنند که با نام مار(اسنک) شناخته می شوند.این روش باعث می شود اعضای کمتری از گروه درتیر راس تبهکاران قرارگیرند اگر چه خطر را برای فرد اول گروه افزایش میدهد.مهارت فرد اول گروه اهمیت زیادی در اجرای موفق عملیات دارد.وی که با نام (پوینت من)شناخته می شود پیش از همه وارد محفظه ناشناخته میشود.وی هرگونه تهدیدی را خنثی مینماید واز ان پس تصمیم گیری در مورد نحوه ادامه عملیات بر عهده وی خواهد بود.پس ازورود گروهswat به داخل اتاق یا ساختمان اعضا بلند فریاد زده ونارنجکهای دودزا را پرتاب میکنند تا با ایجاد نور وسروصدای زیادتبهکاران راحداقل برای چند ثانیه گیج کنند که البته همین چند ثانیه برای یک عضو ماهرswat جهت پیشبرد ماموریت کافی میباشد.90 درصد ماموریتهای swat حتی بدون شلیک یک گلوله پیان می یابد.پس از پایان هر عملیات گروه نقاط مثبت ومنفی عملیات را بررسی کرده واز اطلاعات حاصله در ماموریتهای بعدی وبرای اصلاح اشتباهات استفاده خواهد شد .

+ عملیات در  Thu 21 Jul 2011ساعت17:30  by jimi | 

در قسمت قبل به معرفی تیم پرداختیم اما در اینجا به معرفی تجهیزات این تیم میپردازیم و این قسمت هم خود به دو بخش تقسیم میشه یه قسمت تجهیزات(اسلحه) و تجهیزاتیکه روی لباسها و همراه افراد هستن....

این قسمت به تجهیزات از نوع سلاحها میپردازیم:

سلاحهایی که به همراه افراد هستن رو معرفی و بعد مختصر براتون توضیح میدیم چون اکثر این تجهیزات رو در ماههای قبل به صورت مفصل توضیح دادیم:

از سلاحهای کمری که همراه افراد تیم هست کلت M1911 میباشد که همه افراد به اون مجهز هستن:

این کلت رو من در ماه خرداد یعنی از همون ابتدایی که وبلاگ تازه ساخته شده توضیح دادم پس در ارشیو خرداد ۸۵ بگردید پیداش میکنید:این کلت رو بیشتر  دیفندر ها یا اونایی که در یک دستشون سپر دارن ویک دستشون این کلت رو دارن و همینطور لیدر تیم دارن...این سلاحها هم به چراغ قوه مجهز هستند:

این سلاح همراه با ۸ خشاب مربوط به این سلاح تحویل افراد تیم میشه...

...................................................................

سلاح انفرادی ازین سلاحهای انفرادی که بیشتر تراکر ها دستشون هست کلت کاربین ام ۴ هست که هم با قنداق کوتاه و هم با قنداق بلند به افراد تحویل داده میشه که البته خود این سلاح قنداقش در هر اندازه دلخواه یعنی در ۵ اندازه تنظیم میشه و بیشتر این سلاح ها از نوع آ ۱ هستند:این سلاحها هم به چراغ قوه مجهز هستند و هم به دوربینهای مادون قرمز و معمولی...:

.....................................................................

از دیگر سلاحهای انفرادی و سبک سلاحmp5 هست که این سلاح هم سبکه و هم اینکه دقت در تیر اندازیش بالاست...این سلاح ساخت کارخانه هکلر و کخ هست که در دو نوع قنداق ثابت و قنداق متحرک به افراد تیم تحویل داده میشه در خشابهای ۳۰ تیری و به همراه این سلاح ۵ خشاب به افراد تیم در هنگام ماموریت داده میشه...با گلوله های ۹ میلیمتری و امکان شلیک ۸۰۰ تیر در دقیقه رو داره با برگه ناظم اتش رگبار ،تک تیر،ضامن ،سه تیر نیز میباشد...در حال حاضر تمام تیمهای ویژه پلیس در دنیا به این سلاح مجهز هستند و سلاحی بسیار کار امد به شمار میره.باید گفت که افراد میتوانند در هنگام ماموریت های حساس و جاهایی که به تیر اندازی کم سرو صدا نیاز هست این سلاح را به صدا خفه کن مجهز کنند این سلاح هم با دوربین مادون قرمز و چراغ قوه به افراد تیم تحویل داده میشود.

.........................................................................

از سری شاتگانهای قابل استفاده در این تیم به شاتگان BENELLI M1 SUPER90 اشاره میکنم:از این شاتگان دونوع مختلف در این تیم وجود داره:

این شاتگانها رو افرادی که پست ساپورت بهشون داده میشه ازون استفاده میکنن.

..................................................................................................

از مواد منفجره برای شکستن در و از میان برداشتن موانع استفاده میشه که نمونه معروف آن ماده منفجره C2 نام دارد.

...................................................................

از نارنجکها هم میتونم به سه و یا ۴ نوع نارنجک اشاره کنم:

نارنجکهای معمولی که این نوع نارنجکها با چاشنی انفجاری و ماده منفجره سی دو عمل میکنن.

نارنجک فلش بنگ که با ایجاد صدا موقتا دشمن رو گیج میکنه و از عکس العمل باز میدارد.

نارنجک دود زا یا CS GAS  که کارش خروج دود برای محدود کردن دید و یا اخلال در تنفس دشمن میباشد.

لازم هست که بدونید بعضی از این نارنجکها خطرناک هم هستند و اثرات بدی برای صورت انسانها دارند...بعضیها با ماده محتوی فلفل اغشته هستند که به صورت دود وارد بدن انسان میشوند:

در این عکس یه اسپره سی اس گاز ۲۰۰۵ رو نشون میده:

و به صورت نارنجک:

نارنجک بعدی با نام نارنجک stinger شناخته میشه که کارش بازم گیج کردن موقتی دشمن میباشد:

اینم تصویری از فلش بنگ و نحوه عملیات با این نارنجک(مربوط به ارتش امريكا):

.........................................................................

مورد بعدی سپرهای دفاعیه که از فلزی سخت درست شده و برای محافظت سربازان از برخورد تیرها میباشد این سپرها دارای یک شایر دید و بعضا چراغ و همچنین دستگیره هایی برای حمل آن میباشند و این وسیله را دیفندر ها ازش استفاده میکنند.چند نمونه از این سپرها رو براتون میزارم:

این عکس سپری رو نشون میده که برای محافظت از یه نفر به کار میره با چراغ و شیار دید:

................................................

این سپر برای محافظت از چند نفر استفاده میشه البته برای اموزشی و تمرین:

................................................................

نمونه هایی قابل استفاده برای سربازان:

نمونه ای دیگر از اشکال سپر های ویژه:

اثار گلوله بر روی سپر:

............................................................................

این تمام تجهیزاتی بود که یه تیم ویژه اونم اسوات  اما حالا نوبت میرسه به نشون دادن تجهیزات که برای سربازان استفاده میشن:

 

 

قسمت تک تیراندازان قسمتی جداست و در بخش بعدی ارائه میشه..

چندتا عکس منتخب از سایت اسوات براتون میزارم:

در مورد نظرات شما برای اقای پیمان ابدی خیلی ممنونم در وبلاگهای دیگه اگه به ایشون توهین میشه نشان از بی شخصیتی خود نویسندگان وبلاگ هست اگر هم خبری در مورد اقای ابدی گرفتیم حتما براش مطلب مینویسیم.چندتا عكس هم اينجا ازش ميزارم:پيمان ابدي در كنار بازيگران سريال هشدار براي كبرا ۱۱:

 

 

+ عملیات در  Mon 11 Jun 2007ساعت10:10  by splinter | 

در مورد تیم اسوات بازم چندتا توضیح دارم که اینبار بیشترین اطلاعات در اختیارتون قرار داده میشه:

در این بخش فقط از تیم  SWAT اینکه چند نفرن و هر کدوما چه مسولیتی بر عهده دارن:

پس در این بخش میپردازیم به تیم اسوات و در بخشهای بعدی تمرینها و تجهیزاتشون رو مد نظر قرار میدیم:

حداقل نفرات تیم یا به عبارتی نفرات نرمال تیم تشکیل شده از ۵ نفر:

۱-نفر اول مجهز به سپر ضد گلوله

۲- نفر دوم لیدر یا سرپرست تیم

۳- نفر سوم تراکر اول

۴-نفر چهارم تراکر دوم

۵-پشتیبان تیم

معمولا لیدر تیم بیشتر از کلت استفاده میکنه و پشتیبان از شاتگان استفاده میکنه و تراکرها هم از سلاح ام ۴ مدل آ استفاده میکنن در تصویر این جزئیات همراه با توضیح انگلیسیش نشون داده میشه:

تمام جزئیات به همراه سلاح ویا تجهیزات همراه آن....

پس تا اینجا مربوط به حداقال نفرات گروه یعنی ۵ نفر برای ماموریت های معمولی...

اما در ماموریتهای بزرگتر و حساس تر این تیم نفراتش رو بیشتر میکنه که در این عکس یه نمونه میاریم:

در کل این گروه به دو گروه تک تیر انداز و گروه chemical تقسیم میشن......در تیم اسوات تعداد تراکر ها میتونه از دوتا هم بیشتر باشه....پس به این ترتیب گروه اسوات در مامورتهای حساس با نفرات بیشتر و در ماموریت های معمولی با نفرات کمتر یا ۵ نفر وارد عمل میشن مقرشون توی کشور امریکا ست.....این بخش مربوط به معرفی خود تیم و نفراتش بود و حالا عکسهای مربوط به این بخش رو براتون میزارم...:

 

 

این تصویر ماموریت های حساسشونو نشون میده که با افراد بیشتری حاضر شدن.

.......................................................................

در این تصویر هم ماموریت عادی و معمولیشونو نشون میده همونطور که میبینید یکی مجهز به سپر و دوتا تراکر مجهز به ام ۴ یک لیدر تیم مجهز به کلت کمری ام ۱۹۱۱ و دیگری هم گارد مجهز به شات گان میباشد:

.......................................................

در این تصویر هم فرماندهان تیم در حال توضیح چگونگی اجرای عملیات با سربازان هستند:

................................................................

افراد تیم از تک تیر انداز تا ریگاردش ،تراکر ،لیدر،و نفرات تخریب:

..............................................

تو این تصویر افراد تیم رو در کنار کاخ سفید مشاهده میکنید....

خوب این پست مربوط به افراد تیم بود و مسولیتهاشون ...

تراکر ها مسولیت پاکسازی و از بین بردن اهداف مورد نظر را دارند و ریگاردها مسولیتشون پشتیبانی گروه و اونایی که سپر دارن مسولیت حفاظت از گروه در مقابل شلیک دشمن و لیدر ها هم مسولیت رهبری گروه رو بر عهده دارن.....

در بخش بعدی به بررسی تجهیزات این تیم میپردازیم...

+ عملیات در  Tue 29 May 2007ساعت18:28  by splinter | 

Maritime Security personnel board a vessel during Exercise AWI-03

AWI03 Vessel Boarding and Search (46K)

Police SWAT team members board a suspected terrorist vessel during Exercise AWI-03

AWI03 SWAT boards vessel (49K)

FBI agents at the Incident Command Post during Exercise AWI-03

AWI03 Command Post (50K)

A SWAT team member fires at a suspected terrorist during Exercise AWI-03

AWI03 SWAT Team Member (53K)

A SWAT team member prepares to cover a teammate during Exercise AWI-03

AWI03 Covering Fire (40K)

Center for Asymmetric Warfare personnel in Exercise Control, Exercise AWI-03

AWI03 Exercise Control (52K)

Harbor security craft pursue a suspected terrorist boat during Exercise AWI-03

AWI03 Small Craft (40K)

Law enforcement personnel react to a suspected terrorist incident during Exercise AWI-03

AWI03 Incident Response (49K)

HAZMAT team members prepare a contaminated casualty for transport during Exercise AWI-03

AWI03 Casualty Response (49K)

HAZMAT personnel carry a contaminated casualty during Exercise AWI-03

AWI03 Stretcher Bearers (48K)

نويسنده:جيم

+ عملیات در  Thu 12 Apr 2007ساعت12:38  by splinter | 

Swatsmk.gif (52026 bytes)

pic6.gif (88304 bytes)

 

 

 

 

 

 

 

 

docdan.jpg (35892 bytes)

 

building.gif (42261 bytes)

 

 

 

 

 

 

 

 

pic3.jpeg (13420 bytes)

sniper%20school.gif (34375 bytes)

نویسنده:جیم

+ عملیات در  Wed 11 Apr 2007ساعت11:48  by splinter | 
تصاويري از تمرينات تيم اسوات در مدرسه متعلق به اموزش تيم اسوات:

Multi-agency mock terrorist attack training at Catalina Foothills high school

image

image

image

image

نويسنده:جيم

+ عملیات در  Tue 10 Apr 2007ساعت12:9  by splinter | 
اینم تصاویری از نیروهای ویژه نیویورک:CALL 911

 

 

اینم از تصاویر از تمام نیروهای ویژه ای که توی شهر نیویورک بودن....

نویسنده:جیم

 

+ عملیات در  Thu 5 Apr 2007ساعت19:31  by splinter | 

نیروهای عملیات ویژه ارتش امریکا جز باسابقه ترین نیروهای عملیات ویژه جهان به حساب می آیند و از تنوع بسیاری بر خوردارند.کارآیی فوق العاده این نیروها در عرصه نبرد آنهارا به یکی از ارکان اصلی استراتژی نظامی امریکا در صحنه جهانی تبدیل کرده است.نیروهای ویژه ارتش امریکا از ۴۶۰۰۰ سرباز زبده تشکیل شده اند. بودجه این نیروها در سال قبل ۴ میلیارد دلار بود که این رقم تقریبا دو درصد کل بود جه دفاعی امریکا را تشکیل میدهد..معروفترین نیروهای عملیات ویژه ارتش امریکا عبارتند از:

رنجرها:

رنجرها با سابقه ترین و قدیمیترین نیروهای عملیات ویژه ارتش امریکا به حساب میایند که هنگ آنها موسوم به هنگ هفتاد و پنجم در فورت بنینگ ایالت جورجیا مستقر است.پرسنل این هنگ بسیار اموزش دیده و انعطاف پذیرند و قادرند خود را به سرعت به مناطق عملیاتی برسانند. رنجرها برای انواع مختلفی از عملیات همچون در گیری مستقیم- عملیات هوایی - فرود در پشت خط دشمن - عملیات خرابکاری و کمین در خطوط دشمن آموزش دیده اند و قادرند با کمک تجهیزاتی چون همچون هواپیما و بالگردهای ویژه - ای تی وی و موتورهای عملیات ویژه خود را ظرف مدت ۱۸ ساعت به هر نقطه از جهان برسانند.ازین لحاظ میتوان انها را جزو بهترین نیروهای واکنش سریع جهان بحساب اورد.           ادامه دارد.........

نویسنده : جیم

+ عملیات در  Sun 25 Feb 2007ساعت11:1  by splinter | 

همونطوری که جیمی جون هم قبلآ گفته بود SWAT بهترین نیروی ویژه دنیاست و خیلی ها آرزوشون اینکه تو این نیرو استخدام بشن (از جمله خود من).این چند تا عکس از SWAT رو برای شروع گذاشتم.

SWAT 1

SWAT2

 

SWAT 3

فرستنده:آرمین

+ عملیات در  Wed 7 Feb 2007ساعت19:22  by splinter | 

GIGN1

GIGN2

GIGN-3

GIGN-4

by : A.R.M.I.N.

+ عملیات در  Sat 20 Jan 2007ساعت21:4  by splinter | 

GSG9-1

GSG9-2

GSG9-3

GSG9-4

by : A.R.M.I.N.

+ عملیات در  Sat 20 Jan 2007ساعت20:40  by splinter | 

این پست به خاطر آقا آرمین به این تاریخ منتقل شد یعنی تکرار شد آقا آرمین مطالب اسوات ادامه داره منم از طرفداران سر سخت این گروهم پس lets go armin

( قبل از هر چیز میخوام بدونم اصلا چه خبره تو بلاگفا تمام وبلاگ های نظامی رو دارن حذف میکنن چرا باید اینطوری بشه دوتا از وبلاگای داوود مربوط به جنگنده ها و یکی هم برای یگان ویژه به هر حال باید راهی پیدا کرد که این وبلاگا رو حذف نکنن در ضمن خبر رسیده که این وبا به وسیله ی صاحبانشون حذف نشده بلکه به وسیله ی دیگران .... حذف شده معلوم نیست چه خبره به برو بچ نظامی هم میگم مطلبای سری نندازن تو وبشون که حذفشون کنن به هر حال باید بچه ها مواظب باشید )سلام به نظاميان عزيز يادتونه گفتم تو پستاي قبل كه از تيم اسوات مفصل واستون ميگم و امروز ميخوام تا جايي كه از اين يگان حرفه اي اطلاعات دارم بهتون بدم و اگه چيزي يادم اومد بعدا پست كنم..منم از طرفداران اين تيم حرفه اي هستم تيمي كه در صد اشتباهاتشون كمتر از يك درصده و اونا هميشه در حال تمرينن...اين يگان در شهر هاي امريكا فعاليت ميكنه و در حال حاضر اين يگان و يگان ديگر به اسم SHERIFF بهترين يگانهاي ويژه هستن البته تا اونجايي كه من ميدونم.....خوب حالا واستون ميگم اين تيم چه تيميه؟

يگان ويژه ي اسوات در بعضي از شهرهاي آمريكايي فعاليت ميكنه و از چند دسته تشكيل شده:

تيم شناسايي ـــــ تيم مذاكره كننده ــــ تيم پشتيباني ـــــ تيم حمله ـــــ تيم تك تير انداز ـــــ

وظيفشون رو هم ميگم:

تيم شناسايي:(يك منطقه مثلا يك ساختمان سه طبقه رو در نظر بگيريد) اين تيم كارش شناسايي اينكه گروگانگير و يا تروريست در كجاي اين ساختمون قرار داره گروگانها در كجا قرار دارن در جاي جاي اين محل چه چيزي وجود داره حتي بايد بدونن اتاقها و وسايلي كه حتي خطر ندارن كجا قرار داره و نقشه اي از اون خونه تهيه ميكنه و تسليم فرمانده ميكنه تا طبق اون نقشه توصيه هاي لازم رو گوشزد كنه.

اما اين تيم همون طور كه گفتم در غالب گروههاي ۵ نفره عمل ميكنه براي ماموريت هاي غير حساس (ولي اين تيم تمام ماموريت هاشو حساس ميدونه حتي بچه اي كه گروگانگير باشه يه بچه ي ۱۵ ساله....) و اين ۵ نفر يكي به عنوان سر گروه و ۴ نفر ديگه در غالب دو گروه كه براي نامگذاري اونا از حروف مثل تيم آلفا و براوو ويا از رنگ مثل تيم آبي و قرمز استفاده ميكنند. ولي در ماموريت هاي خيلي حساس و نفس گير از افراد بيشتري استفاده ميكنند.

تيم تك تير انداز: اين تيم هم كه معلومه وظيفه داره گروگانگيران را در حالت اضطراري هدف بگيره با دستور فرماندهي.

تيم مذاكره كننده:تيمي كه وظيفشون مذاكره با فرد تروريست و يا گروگان گيره اين تيم وظيفشون كمي حساستره يعني كمترين كلمه اي يا سخني كه باعث بشه روحيه ي فرد مهاجم رو تاثير قرار بده ديگه كار از كار گذشته...مثلا به فر خطر ناك ميگن كه تو انگيزت چيه؟براي چي دست به اين كار زدي؟چي ميخواي؟ يا مثلا تو جووني و احتياج داري بيشتر فكر كني واس خودت درد سر درست نكن و.....

تيم حمله: اما در تيم حمله  يك سپري وجود داره مجهز به چراغ و يك نفر وظيفه داره سپر رو تو دستش داشته باشه و اونوقت چند نفر ديگه هم پشتشن و حمله شروع ميشه.

تيم پشتيباني:اين تيم وظيفشون پشتيباني كردنه اگه گروه حمله نتونه كاري از پيش ببره اين تيم ساپورتشون ميكنه يعني پشتيباني ميكنه و يه جورايي ميشه گفت ذخيره هستن ...

خوب اول اين تيم به وسيله ي فرمانشون توجيه ميشن و بعد كارشون شروع ميشه....

نوبت به معرفي تجهيزاتشون ميرسه:

اسلحه هايي كه در اختيار دارن :ام پي ۵ ــ ام۴ ــ تفنگ پرتاب گلوله ي پودر فلفل ــ شاتگان ها به خصوص ساخت كارخانه ي رمينگتون ــــ كلت هاي كمري ام ۱۹۱۱ ـــ شاتگانهاي مخصوص شكستن درــ ام۱۶ همراه با نارنجك انداز ام ۲۰۳ ـــ وسلاحهاي پيشرفته ي ديگر مجهز به چراغ قوه..يك نمونه رو تو اين تصوير ببينيد:البته اين تصوير مربوط به اسلحه ي ام ۴ هست:

جليقه هاي ضد گلوله:

انواع نارنجكها:نارنجك دودزا ـــ نارنجك گازي cs gas ـــ نارنجكي كه الان اسمشم يادم رفته براي از دست رفتن موقت تعادل گروگانگير ـــ نارنجك حاوي گاز اشك آور ــــ نارنجك فلاشبنگ يا صوتي براي حواس پرتي موقت .

ديگر تجهيزات: شاتگانهاي مخصوص شكستن در و استفاده از مواد منفجره سي ۲ براي شكستن در ـــ اسپره ي فلفل ـــ قفل شكن ـــ وسيله اي براي ديدن پشت در كه به ميرور پيپ معروفه ـــ ....

دستبندهاي يك بار مصرف يا زيپي و دستبندهاي آهني با ۴ قفل.

چيز ديگه اي يادم نيست ولي اگه اشتباهي تو اين مطالب ميبينيد حتما يادم بندازيد و بگيد ...

اين تصوير مربوط به ماشين حمل افراد شريف :

وتصويري از قسمتي از تمرين اين گروه:

اينم تصويري از حمله ي تيم اسوات در غالب گروه ۷ نفري يكي فرمانده و دوتا تيم سه نفره در حال شكستن در :

وبالاخره اسوات گروه بينظير در سطح جهانيست با اموزشهايي در حد يك ارتش حرفه اي و من اين پست رو بهترين پست ميدونم چون به اين گروه علاقه اي خاص دارم اميدوارم كه خوشتون بيادگروهي مرگ آور و وحشتناك براي تروريستها و گروگانگيران و اينبار هركس ميخواد از مطالب اين پست استفاده كنه بايد اسم منبع رو بياره و اين پست بسيار مهمه:

 

+ عملیات در  Sat 16 Sep 2006ساعت19:19  by splinter | 
سلام

بازم اومدم با معرفي بهترين نيروي يگان ويژه در دنيا و منم طرفدار محكم و جدي اين نيرو هستم در رابطه با كارشون بايد بگم كه اين نيرو اولين كارش شناسايي و بعد از اون ماموريتي كه انجام ميدن بيشتر به صورت ۵نفره هست در بعضي موقعيتهاي حساس كه گروگانگيري خيلي خيلي جدي ميشه مثلا گروگانگير تهديد جدي قائل ميشه با افراد بيشتر ميان اين يگان ويژه رو تو شهر هاي امريكايي ميتونيد پيدا كنيد با عملكرد بسيار قوي و اينكه حتي در تمام ماموريتهاشون احتمال موفقيتشون به بالاي صد هم ميرسه از بهترين امكانات برخوردارن و بهترين آموزشها رو ديدن و ميشه گفت يك ارتش حرفه اي هستن در مورد اين يگان ويژه و اموزش هاش تو پست بعدي مطلب مينويسم .

نيرويي كه در امريكا هر كسي آرزوي عضو شدن اون رو داره البته يك نيروي ديگه هم تو امريكا هست بانام  SHERIF  كه اينا هم دست كمي ندارند تو دنياي امروزي همانند اين گروه زندگي كنيد :

زندگيشون بيشتر سرو كله زدن با گروگانگيران هست:

و حمله هاشون مرگباره:

لذت ببريد

فعلا خدا حافظ..........

+ عملیات در  Sun 16 Jul 2006ساعت8:54  by splinter | 
وحالا لذت ببرید از دنیای نیروی ویژه بهترین نیروی ویژه ی دنیا با نام SWAT 

       SPICIAL WEAPONS AND TECKNICAL که  از این کلمات بر گرفته شده پس لذت ببرید

 

دنیای دور و برتان پر از افراد نظامی ناجی انسانهای به گروگان گرفته شده تجهیزات و افراد آیا شگفت زده نشدید؟

دنیایSWAT  دنیایی دیگر است تمام تجهیزات مدرن روز در دست آنان است پس..........

لذت ببرید آیا لذت بردید؟

+ عملیات در  Fri 26 May 2006ساعت19:49  by splinter | 
NYPD  یکی از نیروهای پلیس آمریکاست  در شهر نیو یورک ومخفف کلمات New York Police Department میباشد.

+ عملیات در  Sat 13 May 2006ساعت5:20  by splinter | 
 
MAIN MENU
EMAIL
ARCHIVE
make csa your homepage
درباره وبلاگ
برای استفاده از مطالب وبلاگ نام منبع را نیز ذکر کنید

غیر نظامیان
پیمان ابدی بدلکار حرفه ای ایرانی
کشتی سازی
سايت تفريحي مجموعه
دوست داشتنی ها
اگه نیای تو ضرر می کنی!
جهان در جنگ جهانی دوم
آرشیو پیوندهای روزانه
عملیات قبلی
فروردین 1392
مرداد 1391
خرداد 1391
فروردین 1391
بهمن 1390
دی 1390
آذر 1390
مهر 1390
شهریور 1390
مرداد 1390
تیر 1390
خرداد 1390
اردیبهشت 1390
فروردین 1390
اسفند 1389
بهمن 1389
دی 1389
آبان 1389
شهریور 1389
مرداد 1389
اردیبهشت 1389
اسفند 1388
بهمن 1388
دی 1388
آذر 1388
آبان 1388
مهر 1388
شهریور 1388
خرداد 1388
اردیبهشت 1388
فروردین 1388
اسفند 1387
بهمن 1387
دی 1387
آذر 1387
آبان 1387
آرشيو
آرشیو موضوعی
سلاح های کمری
تیربارها
یگانهای ویژه
سلاح های انفرادی
معرفی سایت
گروه های مسلح و بین المللی
اخبار نظامی
متفرقه
اسلحه های ساچمه زنی(شاتگانها)
موشکهای بالستیک
تانکها
مهمات
پیمان ابدی بدلکار حرفه ای ایرانی
گالری عکس نظامی
دیگر تجهیزات
تک تیر اندازان
برچسب‌ها
روسیه (1)
9 (1)
نظامی (1)
پرچمها (1)
AK (1)
writter
splinter
jimi
پیوندها
پورتال علمی مهندسی آب ایران
هنر جنگ(آشنایی با ادوات وتجهیزات نظامی )
وبلاگ میلیتاری...جامع ترین وبلاگ نظامی فارسی
وبلاگ کمک خلبان(نظامی)
صنايع هوا و دريا (محمد)
مجله هوایی
فناوری موشکی
اسلحه 2
صنایع هوایی
میلیتاری
جنگنده-موشک
وبلاگ تسلیحات و تجهیزات نظامی فارسی
جامع ترین وبلاگ نظامی
راز پرواز
ادوات نظامی
تمام هواپیماهای دنیا
میلیتاری پارسی
ینی چری
بزرگترين مرجع جنگ افزار
 

 RSS

POWERED BY
BLOGFA.COM

طراح قالب

دیجیتال کیوان


www.irLearn.com


Upload Music